למה חשוב לשלב עיצוב פנים

מהו עיצוב פנים?

עיצוב פנים כשמו כן הוא, הינו תחום התמחות באדריכלות העוסק בתכנון ושינוי חללים פנימיים לפרטי פרטים. 

עיצוב פנים מתייחס לצורכי האדם בבתים פרטיים, דירות, ומבני ציבור ומסחר ונותן מענה לצרכיו האישיים של האדם הן מבחינה פיזית והן מבחינה ריגשית דוגמא לכך יכולה להיות מבחינת גודל החדרים השונים בבית, תאורה מתאימה לחללים שונים, תכנון מטבח, תכנון נגרות ומיקום ומספר השקעים במבנה וכו׳


למה כדאי לשכור מעצב/ת פנים?

עיצוב פנים דורש ראיה מרחבית, ויזואלית, והבנה בשילוב נכון של החומרים והצבעים. חוסר ניסיון עלול לגורם לטעויות שיגרמו לכם לבזבז זמן וכסף. עבודה עם בעל מקצוע יכולה להכווין אתכם ולאפשר מינימום טעויות בחלל אותו תרצו לעצב. מעצב/ת פנים יסייע בחלוקת החלל על פי הצרכים שלכם, יעזור לכם בבחירת החומרים ואף ייצור עבורכם מראה ייחודי ויעקוב אחרי התקדמות העבודה מול בעלי מקצוע שונים וכך ידע לנווט בצורה נכונה את התהליך לתוצאה הרצויה.רוב המעצבים כיום משתמשים בכלים טכנולוגים אשר מאפשרים לכם לראות את המבנה אותו תרצו לעצב בהדמיה אשר תשקף את התוצאה בצורה מוחשית אסטית וברורה ללקוח.


באיזה שלב כדאי להכניס מעצב/ת פנים?

רצוי להכניס את המעצב/ת פנים בשלב התחלתי של תכנון המבנה או השיפוץ וזאת על מנת שיוכל לעבוד בסנכרון מלא יחד עם האדריכל.ייתכן ובשלבי התהליך תעלה האפשרות לעשות שינויים שלא ניתנים מבחינת הזכויות בנכס. לכן כאשר המעצב/ת עובד מול האדריכל ניתן למצוא פתרונות יצירתיים ולמנוע טעויות בהמשך. יש לציין, כי ניתן לקחת מעצב/ת פנים גם אחרי ההגשה/היתר, אך יש לקחת בחשבון שהשינויים שיתבצעו זה רק בגדר התכנית הקיימת וכי כל שינוי נוסף יצריך תוכנית שינויים ועלות נוספת.


עם מה חשוב להגיע לפגישה עם המעצב/ת פנים?

  1.  רשימת צרכים
  2.  תקציב
  3.  לוח זמנים 
  4. לבדוק נגישות / זמינות
  5.  עבודות קודמות
    רצוי ואף מומלץ לבקש לראות עבודות קודמות על מנת לבחון האם הסגנון העיצובי שלו מתאים לכם.
  6.  חיבור רגשי

תהליך של עיצוב פנים מחייב כימיה בין המעצב/ת ללקוח, מאחר וזאת דרך משותפת ,אינטנסיבית ומדויקת ולכן חשוב שתרגישו בנוח ובביטחון .