עיצוב תאורה

עיצוב תאורה לבית ולמשרד

 

ויהי אור ! על עיצוב תאורה בעידן החדש

אתם זוכרים את הימים של פעם, בהם התייחסנו לתאורה כאל אלמנט פונקציונאלי בלבד, וכל גוף תאורה היה נורת ליבון או פלואורסצנט?
בשנים האחרונות אפשרויות עיצוב תאורה השתנו והתפתחו מאוד – סוגי הנורות השתנו והפכו מעניינים ומתוחכמים, גופי התאורה הפכו מעוצבים ומרהיבים, ועשו צעד משמעותי בהתפתחות הדקורטיבית של עיצוב תאורה לצד התפתחות טכנולוגית מרשימה.
כיום, עיצוב תאורה נחשב לאחד האלמנטים המרכזיים בעיצוב הבית כולו, בעיקר לנוכח הבנת החשיבות של חיבור התאורה עם שאר החללים המעוצבים שבבית

 

 

על עיצוב תאורה דקורטיבי בבתים ובמשרד

ישראל היא אמנם ארץ של אור ושמש, ובעלת מודעות גבוהה לבניית פתחים גדולים המאפשרים תאורה טבעית מקסימלית.
עם זאת, גם בישראל מתנהלים מרבית חיי הבית בשעות אחר הצהריים והערב, כך שאמצעי עיצוב תאורה הם אלמנטריים ונדרשים בכל חלל שהוא.
בנוסף, גם כשהבית מואר על ידי השמש, לא כל חלקיו זוכים להיות מוארים באותה מידה, כך שבכל חדר אנו נדרשים להשלמת האור באמצעי תאורה מתאימים.

עיצוב תאורה מאפשר את השלמת העיצוב של החלל, יוצר אווירה כוללת, ומשדרג את התחושה של הנמצאים בו.
אם פעם עיצוב תאורה הסתכם במנורה מרכזית הממוקמת במרכז התקרה, הרי שכיום קיימת הבנה כי כל צד בחדר זכאי לאפשרויות עיצוב תאורה משלו, כשבסופו של דבר יוצרים כל גופי התאורה תמהיל ייחודי, המשתלב וזורם עם האור באותו חלל

 

 

מהן המגמות המשמשות כיום את תחום עיצוב תאורה ?

פעם היו אלה השנדליירים הגדולים, שמשכו את מרבית תשומת הלב בכניסה לחלל.
בהמשך הם פינו מקומם לגופי תאורה בסגנון עתיק וכפרי.
אלה עדיין קיימים, אולם מגמת עיצוב תאורה כיום היא להשתמש בגופי תאורה מודרניים יותר – גופי תאורה עשויים זכוכית, מנורות מכדורי מתכת, כדורי אופל ושימוש בחומרים חמים דוגמת פורצלן וקרמיקה, הנושאים בשורה של אווירה בכל חדר וחלל.
עיצוב תאורה מודרני הוא הרבה מעבר לפונקציונאליות – עיצוב תאורה כיום נועד ליצור גם אווירה ושימוש באור כדקורציה, ליצירת אפקטים שאי אפשר להשיג בדרכים אחרות.

עיצוב תאורה דורש  גם הבנה של חיי בני המשפחה בבית ושל צרכיהם.
כיצד הם מתנהלים, מהו אופי הפעילות שלהם בשעות שונות של היום, וכיצד אפשר לרתום את כל חלקי הבית – הקירות, התקרה, הרצפה והנישות למיצוי כל אפשרויות התאורה באותו בית

 

 

שובה אדריכלות –  נשפוך קצת אור עלינו

בשובה אדריכלות מציעים ליווי מקצועי בנושא עיצוב תאורה לכל חלל וחדר.
החשיבה שלנו היא שככל שנקדים לייעץ בנושא עיצוב תאורה, וככל שהתאורה תשתלב בתשתיות החלל בעת הקמתו - כך יוכנו תשתיות החשמל בצורה טובה יותר.
בדרך זו התוצאה תהיה מוצלחת במיוחד, והלקוח יחוש כי האור הוא חלק בלתי נפרד שנולד יחד עם החדר כולו.
על מנת לבצע עיצוב תאורה נכון, יש לנתח את הפונקציונאליות של החלל, להבין את המבנה שלו ואת האלמנטים המצויים בו, שדורשים הדגשה או הסתרה.
או אז ניתן לחשוב על גופי התאורה עצמם ועל אופן ההארה – האם נבחר בתאורה שקועה או בולטת, גלויה או חבויה, וכיצד למקם את גופי התאורה כך שהתועלת שלהם לחלל תהיה מקסימלית.

עיצוב תאורה דורש עדכניות וחזון, בעיקר לנוכח ההתפתחויות הטכנולוגיות והדקורטיביות המהירות בתחום.
בשובה אדריכלות אנו מצויים תמיד עם היד על הדופק, ויודעים כיצד לתרגם את האור שבעיניכם לאור שיאיר מעליכם.

 

 
עיצוב תאורה
עיצוב תאורה