מאמרים

על אתגרי תכנון אדריכלי ועל האמונה שבצדקת הדרך

 

כל פרויקט חדש להקמת בית טומן בחובו התחלה מרגשת, אך פעמים רבות ההתרגשות מפנה מקומה למהמורות וקשיים בדרך אל הבית החדש והנכסף.

על מנת להימנע ככל האפשר מאותן מהמורות ולהכין תכניות פעולה לכל אחד משלבי הפרויקט, נדרש תכנון אדריכלי מעמיק על ידי אנשי מקצוע בתחום - כאלה שיוכלו להגדיר את היקף הבנייה ואת הנדרש לסיומה, לבצע תכנון תקציבי מעמיק, ולהגדיר לוח זמנים המבוסס על המציאות בשטח

 

מה נדרש מאדריכל על מנת שיוכל לבצע תכנון מיטבי של הנכס החדש שלכם?

 

תכנון מבנה הוא קסם, שמעטים הם אנשי המקצוע שיכולים לבצע אותו באופן שישביע את רצונכם. אדריכל העומד בפני תכנון הנכס החדש שלכם נדרש להיות בעל יכולת לקרוא מחשבות, לפענח את צפונות הלב ואת החלומות הכמוסים, להבין במדויק את צרכיכם כפרטים וכמשפחה, ולהצליח להכין תמהיל מושלם התואם הן את תקציב הבנייה, הן את תנאי השטח, והן את הדעות הסותרות הקיימות לעיתים בין בני המשפחה השונים.

כשאדריכל עומד לבצע את תכנון הפרויקט שלכם, עליו להתחשב בשלושה מרכיבים עיקריים – בצרכים, בשטח ובחלל, וכמובן – בתקציב. עם חיבור שלושת המרכיבים הללו יוכל האדריכל ליצור תכנון הרמוני, המממש בצורה מיטבית את הצרכים והרצונות שלכם, לעמוד באילוצים המאתגרים שיפגוש בשטח תוך ביצוע ההתאמות הנדרשות, ולהשתמש בכל הכלים הארכיטקטוניים והעיצוביים העומדים לרשותו. כל זאת במטרה ליצור תכנון פונקציונאלי ואסתטי, מבלי להתפשר על אחד מהם.

כמובן שאחת הדרישות המהותיות מהמעצב היא נושא תכנון התקציב. זהו הגורם הקשיח ביותר בפרויקט, ומסגרתו מחייבת את האדריכל ואת אנשי המקצוע העובדים לצידו. אדריכל בשרון איכותי ידע כיצד לבצע תכנון מדוקדק של התקציב, לחלק אותו לגורמים ולסעיפים, ולפעול בהתאמה מושלמת לסכומים הרשומים בו.

 

תכנון אדריכלי - ליווי ארוך טווח של הפרויקט

 

ניהול הפרויקט מהווה אף הוא מרכיב חשוב בהתנהלותו של האדריכל, השוקד על אופן העבודה ועל יישום העבודות בשטח בהתאם לעבודת תכנון שנעשתה. עבודת הפיקוח היא הכרחית להצלחת הפרויקט. במהלכה נפגש האדריכל עם לקוחותיו, מתרשם משביעות רצונם מהתקדמות העבודה, נותן מענה לשאלות ובעיות שהתעוררו, נפגש עם בעלי המקצוע השונים ועם גורמים ממשלתיים ועירוניים, וכמובן – מבקר באופן שוטף בשטח הפרויקט על מנת לעקוב מקרוב אחר התקדמות הבנייה. כמובן שבמשך כל התקופה זמין האדריכל לכל הגורמים המעורבים בפרויקט, ומקדיש זמן רב על מנת לדאוג כי כל האלמנטים המעורבים אכן פועלים ופועמים יחד לאורך כל הדרך.

 

תכנון אדריכלי בשובה – תכנון שמבטיח הצלחה

 

תכנון אדריכלי בשובה הוא דרך חיים, הוא אמונה בתוצר ושמירה מתמידה על הגשמת צרכי הלקוח. עבור הצוות האיכותי של המשרד, תכנון הפרויקט נעשה מתוך אהבה אמיתית לעבודתם, מתוך ראיית הלקוח והבנה מעמיקה של שאיפותיו וחלומותיו. חיבור היכולות האלה עם הידע המקצועי הרב והניסיון בביצוע תכנון והוצאה לפועל של פרויקטים למגוון לקוחות, יאפשרו לנבחרת של שובה למצוא תמיד את הפתרון המיטבי עבורכם. תכנון אדריכלי הוא דיאלוג של רצונות ואילוצים, ובשובה תמיד מכוונים ליצירתיות ולמעשיות, כשהמילה "פשרה" היא מחוץ ללקסיקון. רוצים לשמוע עוד? בשובה אדריכלות מחכים לכם בעיניים בורקות ובלב חפץ. 

הבסיס לכל פרויקט אדריכלי